Blog

Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu; İnsanların yaşam biçimlerine, aile ve iş ilişkilerine olumlu şekilde yön vermek ve insanlara doğru yöntemler ile doğru sonuçlara ulaşmalarını sağlamak adına verilen bir danışmanlık biçimidir.

Medyumluğun bununla ne alakası var demeyin, medyumlar duru görü sahibi oldukları için gayb hakkında tam olarak bilgi veremeseler de ön görüler de bulunabilir ve bunun için sizlere öneriler sunabilirler. Örneğin bir iş yada yuva kuracaksınız bunun için bana gelip hocam bu evlilik nasıl sonuçlanır ya da ben iş kuracağım bu işin gidişatını nasıl görüyorsunuz gibi sorular sorabilirsiniz. Yaşam koçluğunun önemi çok eski dönemlerde bile söylenen sözlerle ispatlanmıştır. Mevlana Celaleddin Rumi şu sözleriyle “Aklın varsa bir başka akılla dost ol da, işlerini danışarak yap. ” Bir insana danışmanın önemini belirtmiştir.

Bu zamana kadar bana başvurup bu hizmetten faydalanan insanlardan hiç bir kötü sonuç almadım. İnsanlar benim sayemde ev ve iş yaşantılarını düzene sokup, güzel bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Yaşam koçluğunda yanlış anlaşılan konu şu, ben sadece hayatınıza yön veriyorum. İnsanlar gelip bana piyasa ekonomisi hakkında, bono, tahvil, borsa gibi konularda sorular sorup yardım istiyorlar. Şunu alayım mı, bunu satayım mı gibi arkadaşlar ben ekonomi uzmanı değilim.

Bunu bilmenizi isterim, bana gelmeniz gereken konu; Hocam falan kızla güzel giden bir ilişkimiz var evlensek sonumuz hayırlı olur mu? Ya da hocam iş kuruyorum bu işle alakalı bir öngörünüz var mı? Hocam sevgilimle aram kötü şöyle bir hareket yapsam uygun olur mu? Ya da sevgilime,eşime karşı nasıl davranışlar sergilemeliyim gibi. Emin olun benden alacağınız yanıtlar sizi yanıltmayacak ve sayemde doğru adımı atmış olup, olumlu sonuçlar alacaksınız.

Yaşam koçluğu bir danışmanlık hizmetidir. Bunun içinde yaşanmışlıklardan gelen tecrübeler ve ilmi bilgiler bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.