Blog

Gerçek Medyum

Medyum kelime itibariyle latince kökenli bir kelimedir. Ortada bulunan anlamına gelmektedir. Burada bulunan ortada kelimesi gerçek dünya ile ruhlar dünyası arasında gidip gelebilen ve iki taraf arasında iletişim kurabilen kişi anlamındadır. Medyumlar hem gerçek hayattaki kişilerle hem de ruhlar dünyasında ki ruhlar ile iletişim kurabilirler. Gerçek medyumlar ruhani varlıklar aracılığı ile işlem yapabilen kişilerdir. Gerçek medyumların hüddamları vardır. Hüddam hizmetkar cin demektir. Medyumlar hüddamlara laf geçirebilir ve onlara emir verip, istediğini yaptırabilme yeteneğine sahiptirler.

Gerçek Medyum bunların dışında yapmış olduğu bakımlar ve çıkan sonuca göre uygulamış oldukları tedavi yöntemleri ile insanları iyileştirip, onların manevi sorunlarına çözüm bulan kişilerdir. Büyü yapabilirler ve büyü bozabilirler. Günümüzde kolay para kazanma yolları arasında görülen medyumluk, herkes tarafından yapıldığı iddia edilen bir “Meslek” haline gelmiştir. Burada ki meslek kelimesi iğneleme amacıyla kullanmış olduğum bir kelimedir. Çünkü Medyumluğun okulu yoktur ve sonradan öğrenilebilen bir şey değildir. Medyumlar halk arasında el almış da denilen bu yeteneğe doğuştan sahip olan kişilerdir. Ahlaklı ve düzgün medyumlar bu işi ALLAH rızası için yapan kişilerdir. Sadece haklarını alırlar, fazlasında gözleri yoktur.

Maalesef yaşamış olduğumuz yüzyılda gerçek medyumdan fazla sahtekar medyum vardır. Sahtekar medyumlar insanların dini duygularını sömürerek onları maddi manevi zararlara uğratmaktadır. İnsanların çaresiz anlarından faydalanan bu insan müsvetteleri onların dertlerine çare bulacaklarını söyleyerek onlardan sürekli para talep etmektedirler. İnternet çağında yaşıyoruz ve insanlar aradıkları her şeyi internet üzerinden buluyorlar. Bunlara medyumlar’da dahil. İşin kolayını bulan sahtekar medyumlar almış oldukları bir den fazla web sitesi ile piyasayı dolandırmaya devam etmektedir. Her web sitesinde farklı isim ve telefon numarası kullanan bu sahtekarların elinden kurtulmak oldukça zor. Çünkü bir web sitesine gitmeseniz diğerine muhakkak giderek sahtekarın ağına takılıyorsunuz.

Bu yüzden günümüzde gerçek medyum bulmak için, o medyum hakkında yapılan yorumlara ve yorumu yapan kişiden alacağınız bilgilere dikkat etmelisiniz. Bu bilgiler doğrultusunda medyumunuzu seçmeli ve gerçek medyumlar ile çalışma gerçekleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.